Резолюція парламентського круглого столу «Стратегія розвитку промисловості України»  * Відбувся VII Міжнародний форум з конкуренційної політики  * Оголошено конкурс на заміщення вакантних посад наукових співробітників  * Заст. директора ІЕП, д.е.н. Залознову Ю.С. обрано членом-кореспондентом НАН України  *  UkrainianEnglishRussian
Профсоюзы не смогут защитить от увольнения
 Інщі публікації  23.03.201895  05.0
В Україні прийняття оновленого Трудового кодексу маячить на горизонті ще з 2015 р Так, згідно з останньою редакцією, яка надійшла в Раду після других правок, значно зріс перелік причин для звільнення: тепер можуть звільнити в зв'язку з незадовільним станом здоров'я, втратою працездатності та розголошенням комерційної таємниці.
Причини для звільнення можуть виглядати наступним чином:
За угодою сторін
По закінченню терміну трудового контракту
Заклик на військову службу
В зв'язку з скороченням штату
Розірвання трудового договору з ініціативи працівника
Вступ силу вироку суду, яким працівник засуджений до позбавлення волі
Виявлення невідповідності працівника займаній посаді
Систематичне невиконання працівником обов'язків без поважних причин
Прогул (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин
неявки на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності та пологах
Появи на роботі в нетверезому стані
Вчинення розкрадання за місцем роботи
Саме розширений список причин для звільнень викликав питання у експертному суспільстві. Так, лідер всеукраїнського незалежної профспілки "Захист праці" Олег Верник в коментарі сайту "Сегодня" пояснює, що з прийняттям такого кодексу, працівники стануть більш незахищеними.
"Що таке захищеність працівника? Це неможливість його безмежно звільняти. Цей проект Трудового кодексу вводить 3-4 нових підстави, які вже не блокують профспілковим комітетом. Зараз працівника складно звільнити, якщо профспілковий комітет заступається за нього. За п'яницю чи прогульника заступатися ніхто не буде . Зараз проект вводить такі підстави, які профспілка ніяк не блокує. Наприклад, невідповідність займаній посаді. Роботодавець одноосібно під цією статтею може звільнити будь-кого. Далі, неналежне ісп лненіе своїх трудових обов'язків - теж роботодавець вирішує одноосібно ", - говорить Верник.
Він зазначає, що за 3-4 місяці після прийняття такого законопроекту все реально незалежні профспілки, які не бояться піднімати гучні питання на підприємствах, будуть просто ліквідовані.
 
Фото